Atlantoje, Džordžijos valstijoje (JAV), vykstančiose „2024 Speedo Atlanta Classic“ plaukimo varžybose klaipėdietis Daniil Pancerevas užėmė trečią vietą vyrų 200 m kompleksiniu būdu rungtyje.

Virdžinijoje studijuojantis ir besitreniruojantis Lietuvos plaukikas šeštadienį nuotolį įveikė su nauju karjeros rekordu – per 2 min. 2,55 sek. ir finišavo trečias, po Patrick Groters (2:02.07) ir Munzer Kabbara (2:02.10).

Geriausias D. Pancerevo šios rungties rezultatas iki šių varžybų buvo 2 min. 2,82 sek.

Primename, kad Lietuvos rekordas priklauso Danui Rapšiui (1:59.14).

Gus Rothrock (UN) – 2:06.97

Kitas šiose varžybose dalyvaujantis lietuvis – Aleksas Savickas – vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtyje užėmė dešimtą vietą. Floridos valstijos universiteto „Gators“ komandai atstovaujantis panevėžietis distanciją įveikė per 2 min. 17,10 sek.

Ketvirtadienį jis buvo dešimtas ir 100 m krūtine rungtyje, kai finale užfiksavo 1 min. 2,72 sek. rezultatą.

Olimpinėms žaidynėms besirengiantis A. Savickas buvo įtrauktas ir į kitą mėnesį Belgrade, Serbijoje, vyksiančio Europos čempionato komandą, tačiau pasitaręs su treneriais nusprendė likti JAV.

Priminsime, kad olimpinį normatyvą jis įvykdė dar pernai Fukuokoje, Japonijoje, vykusiame pasaulio čempionate, kai 200 m krūtine nuotolį nuplaukė per 2 min. 9,66 sek.